معرفی پادکست های تخصصی زبان انگلیسی

امروزه گوش کردن به پادکست های تخصصی در هر رشته آموزشی روشی بسیار کارآمد در به روز رسانی و در عین حال صرفه جویی در وقت آموزش و یادگیری است. در حوزه زبان انگلیسی استفاده از پادکست ها بسیار بهینه است چون می توانیم آنها را مثل کتابهای صوتی همزمان با انجام کارهای دیگرمان گوش دهیم و توسعه حرفه ای خودمان را به عنوان مدرس یا سطح زبانمان را به عنوان زبان آموز تقویت کنیم. شما می توانید به راحتی از طریق پلتفرم هایی مانند Google Podcast  و Castbox با گوشی همراه خود به انواع پادکست ها گوش دهید و یا از طریق سایت آنها اقدام نمایید.

فواید گوش دادن منظم به پادکست های آموزشی و تخصصی:

  • کمک به توسعه حرفه ای مدرسان و زبان آموزان
  • آشنایی با موضوعات به روز و جدید تخصصی
  • در تعامل بودن با زبان انگلیسی با لهجه اصیل و زیبا
  • شنیدن انواع گفتگوهای و موضوعات آموزنده علمی
  • شنیدن تلفظ صحیح واژگان و آهنگ کلام زیبا و اصولی
  • جایگزینی مناسب برای اشخاصی با فرصت کتاب خواندن محدود
  • منابع بسیار متنوع پادکست و انتخاب بر طبق علایق شخصی
  • عدم محدودیت زمان و مکان برای شنیدن و یادگیری
  • امکان گوش کردن به آنها حین انجام کارهای دیگر

در ادامه چند نمونه پادکست تخصصی و آموزشی مفید در حوزه زبان انگلیسی را برای استفاده مدرسین زبان و همه علاقمندان به زبان انگلیسی معرفی کردیم.

1. پادکست تخصصی Effortless English Podcast که توسط یک مدرس آمریکایی مشهور و صاحب سبک به نام آقای Hoge AJ اجرا می شود به موضوعات مختلفی در حوزه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی و موضوعات متفرقه دیگر می پردازد. گوش دادن به این  سری پادکست به تقویت لهجه امریکایی شما نیز کمک می کند. این پادکست تخصصی  به تمام مدرسان و زبان آموزان توصیه می شود.

آقای “ای جی هوگ” یکی از بهترین مدرسان زبان امریکایی و صاحب سبکی خاص در آموزش زبان انگلیسی هستند. ایشان روش خاصی را برای یادگیری زبان پیشنهاد دادند که برای تعداد زیادی از زبان آموزان سراسر جهان کارآمد و مفید بوده است. پادکست های تخصصی  Effortless English Podcast که توسط این مدرس آمریکایی مشهور و صاحب سبک در جهان اجرا می شوند به موضوعات مختلفی در حوزه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی و موضوعات متفرقه ای که هم برای مدرسان و هم زبان آموزان مناسب و مثمر ثمر هستند می پردازد. گوش دادن منظم به این  سری پادکست نه تنها به تقویت لهجه امریکایی استاندارد شما کمک می کند بلکه اطلاعات شما را در زمینه های مختلف یادگیری زبان افزایش می دهد. بنابراین گوش دادن به این پادکست ها را حتما در برنامه زبانی خود بگنجانید. برای شروع به این 7 پادکست با دقت گوش دهید. در این سری پادکست آقای هوگ در مورد 7 قانون یادگیری زبان صحبت می کنند.

2. پادکست تخصصی The In. fluency Podcast که توسط خانم Hadar که یک مدرس زبان انگلیسی متبحر و با تجربه است اجرا می شود. گوش کردن به این پادکست تخصصی به مدرسین زبان و زبان آموزان توصیه می شود.

3.پادکست تخصصی The Cult of Pedagogy Podcast ویژه مدرسین زبان انگلیسی بوده و برای ارتقاء حرفه ای آنها کاربردی و مفید است. پادکست در خصوص موضوعات مختلف حوزه تدریس و چالش های مختلف مدرسان در کلاس و روش های تدریس مختلف صحبت می کند.

4. پادکست آموزشی All Ears English Podcast  موضوعات مختلفی در خصوص زبان انگلیسی  و آزمون آیلتس در بر می گیرد که به تمامی مدرسان و داوطلبین آیلتس توصیه می شود.

5. پادکست تخصصی Teacher Talking Time Podcast ویژه مدرسین زبان انگلیسی بوده و برای ارتقاء حرفه ای آنها مفید است. در این پادکست با مدرسین بسیار عالی و متبحری در خصوص موضوعات مختلف حوزه تدریس و چالش های مختلف مدرسان و روش های تدریس و استراتژی های کنترل کلاس مختلف صحبت می کند.

6.پادکست آموزشی Happy English Podcast  ویژه زبان آموزان بوده که در مواردی برای مدرسان هم مناسب است چون مطالب مختلف آموزشی مختلفی مانند کلمات و اصطلاحات موضوعی جزئیات گرامری و نکات کاربردی دیگر را آموزش می دهد.

7. پادکست آموزشی و تخصصی  IELTS Speaking Success Podcast به موضوعات مختلفی در حوزه آزمون آیلتس می پردازد که مناسب داوطلبین آیلتس و مدرسان آیلتس است.

8.پادکست آموزشی و تخصصی   Adept English Podcast به شما کمک کند تا روان تر انگلیسی صحبت کنید. روش آموزش زبان انگلیسی در این پادکست یادگیری از طریق گوش دادن است. هر هفته دو درس صوتی انگلیسی جدید و کوتاه، با متن کامل منتشر می کند. بخش های زیادی در همه سطوح دشواری و در مورد بسیاری از موضوعات دارد که مناسب برای همه شنوندگان است.

9.پادکست آموزشی و تخصصی  Go Natural English Podcast به زبان آموزان و علاقمندان به زبان انگلیسی و همچنین مدرسین توصیه می شود.

10. پادکست آموزشی و تخصصی Word Matters Podcast به زبان آموزان و علاقمندان به زبان انگلیسی و همچنین مدرسین توصیه می شود.