معرفی سریال به زبان انگلیسی

تماشای سریال های انگلیسی به دلیل اینکه قسمت های زیادی دارد و دیالوگ های زیادی در آن استفاده می شود و معمولا جلوه های ویژه کمتری در آن استفاده شده است برای تقویت زبان انگلیسی و به عنوان مکمل آموزشی بسیار مفید هستند. در اینجا چندین سریال جذاب انگلیسی معرفی می شوند.

(Emily in Paris)

درباره سریال: این یک مجموعه تلویزیونی اینترنتی آمریکایی در ژانر کمدی-درام و رمانتیک است و برای نخستین بار از ۲ اکتبر ۲۰۲۰، در نتفلیکس پخش شد. در این سریال لی‌لی کالینز در نقش اصلی سریال یعنی امیلی، دختری آمریکایی که بواسطه یک فرصت شغلی اتفاقی به پاریس سفر می‌کند حضور دارد. در آنجا او تلاش می‌کند تا در محل کارش موفق شود، او بسیار فعال اجتماعی و شاد هست ولی به دلیل بعضی تفاوت های فرهنگی گاهی دچار چالش شده و یکی از خانم های همکار با او رفتار خوبی ندارد.

(The Queen's Gambit)

درباره سریال: این یک سریال کوتاه تلویزیونی در ژانر درام و خانوادگی و ساخت کشور آمریکا است که بر اساس رمانی با همین نام از والتر تویس ساخته شده‌است که در مورد داستان خیالی و شگفت انگیز زندگی یک نابغه شطرنج یتیم به نام الیزابت هارمون است. او از سن ۹ تا ۲۲ سالگی تلاش می‌کند بزرگترین شطرنج باز جهان بشود در حالی که با مشکلات عاطفی و وابستگی به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کند. این سریال توسط اسکات فرانک و آلن اسکات 3 دسامبر سال ۲۰۲۰ برای نتفلیکس ساخته شد. چهار هفته بعد از انتشار به پربیننده‌ترین سریال فیلمنامه ای نتفلیکس تبدیل شد. این مینی سریال موفق به دریافت جایزه بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی و چندین جایزه متعدد در ساال 2021 شد.

(This is Us)

درباره سریال: این یک سریال امریکایی است که زندگی خواهران و برادران کوین ، کیت و رندال (معروف به “سه بزرگ”) و والدین آنها جک و ربکا پیرسون را دنبال می کند. این فیلم عمدتا در زمان حال اتفاق می افتد و از فلش بک برای نشان دادن گذشته خانواده استفاده می کند. کوین و کیت دو عضو بازمانده از بارداری سه قلو هستند که شش هفته زودرس متولد شدند. برادرشان کایل مرده به دنیا آمده است. جک و ربکا که سفید پوست هستند، تصور می کنند که سه فرزند دارند، تصمیم می گیرند رندال را به فرزندی قبول کنند. او یک کودک آفریقایی تبار بود که روز قبل متولد شد و پس از اینکه پدر بیولوژیکی وی ویلیام هیل او را در ایستگاه آتش نشانی رها کرد ، به همان بیمارستان آورده شد.

(Succession)

درباره سریال: این مجموعه تلویزیونی کمدی-درام آمریکایی، اثر جسی آرمسترانگ است که اولین قسمت آن در ۲۰۱۸ پخش شد. این مجموعه دارای داستانی با موضوع خانواده است؛ خانواده از هم پاشیده‌ای که مالک یک امپراتوری رسانه‌ای هستند و با توجه به وضعیت نامشخص سلامت پدرسالار خانواده‌شان، لوگان روی، بر سر کنترل شرکت در کشمکش قرار دارند. این فیلم یکی از برندگان جایزه ده برنامه تلویزیونی برتر بنیاد فیلم آمریکا شد. این مجموعه تلویزیونی در سال ۲۰۱۹ برنده جوایز بهترین برنامه بین‌المللی بفتا، بهترین فیلنامه سریال درام در هفتاد و یکمین جوایز امی ساعات پربیننده و جایزه گلدن گلوب بهترین مجموعه تلویزیونی – درام شد. برایان کاکس نیز در سال ۲۰۱۹ برای بازی در نقش لوگان روی در این مجموعه، جایزه  بهترین بازیگر مرد گلدن گلوب را دریافت کرد.

(Modern Family)

درباره سریال: یک سریال در ژانر کمدی ساخته ی کریستوفر لوید و استیون لویتان می باشد در این سریال تلویزیونی ۳ خانواده که از قشر نسبتاً مرفه آمریکا هستند با روابط خانوادگی، به یک دیگر مربوط شده و داستان زندگی آن‌ها به صورت طنز به تصویر کشیده می‌شود. سریال به خانواده های «جی پریچت»، دخترش «کلر» و پسرش «مایکل» که همه در لس آنجلس زندگی می کنند می پردازد. «کلر» مادر خانه داری است که همسر «فیل دانفی» است و سه بچه دارد. جی با «گلوریا»، دختر جوان کلمبیایی ازدواج کرده است و به او کمک می کند تا پسر نونهالش را بزرگ کند. «مایکل» و پارتنرش «کامرون تاکر»، کودکی ویتنامی بنام «لیلی»، را به فرزند خواندگی گرفته اند …

(The Big Bang Theory)

درباره سریال: یک مجموعه تلویزیونی در ژانر کمدی موقعیت است که محوریت مجموعه بر روی ۵ کاراکتر می‌باشد. لئونارد هافستادر و شلدون کوپر، که دو دوستِ هم اتاقی هستند و همسایهٔ روبه‌رویی آن‌ها پنی که بازیگری ناموفق و پیش‌خدمت رستوران است و دو دوست غیراجتماعی آن‌ها مهندس هوافضا هاوارد والوویتز و متخصص فیزیک نجومی راجش کوترپالی، ۵ کاراکتر این مجموعه هستند. هوش و نبوغ این ۴ شخصیت مرد و عدم موفقیتشان در روابط اجتماعی در تضاد با کاراکتر پنی است که فردی محبوب و دارای روابط اجتماعی گسترده‌است موجب ایجاد صحنه‌های کمدی در مجموعه می‌شود.