دوره آمادگی آزمون آیلتس

آزمون بین المللی IELTS مخفف:

IELTS: International English Language Testing System  

به معنی سیستم بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است که در حال حاضر این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی هست که در سراسر دنیا برگزار شده و مورد پذیرش می باشد. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از جهاتی با تافل آزمون آمریکایی هم ردیف است. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود که معیاری استاندارد جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی هست که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا مهاجرت نمایند. این آزمون چهار مهارت Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می دهد که در دو مرحله کتبی و شفاهی (اسپیکینگ) برگزار می شود. مدت زمان آزمون کتبی 2 ساعت و 40 دقیقه می باشد.

نمره بندی آزمون آیلتس از ۰ تا ۹ را شامل می‌شود، البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا نمره خوب تلقی می‌شود و اساسا نمرات 8 به بالا نمرات خیلی خوبی محسوب می شوند. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد نمره آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند. اعتبار مدرک بین المللی آیلتس 2 سال می باشد و بعد از آن منقضی می شود.

انواع آزمون آیلتس:

آزمون آیلتس در دو نوع General  و Academic برگزار می شود که بسته به نوع نیاز داوطلب می تواند یکی از این دو نوع آزمون را انتخاب کند. آزمون آکادمیک برای اهداف علمی مثل ادامه تحصیل در دانشگاها و آزمون جنرال برای کار و مهاجرت است. تفاوت ساختاری این دو آزمون در بخش ریدینگ و رایتینگ تسک یک می باشد. متون بخش ریدینگ آزمون جنرال معمولا از مقالات، مجلات و روزنامه گرفته شده در حالی که در ریدینگ آزمون آکادمیک از مقالات و متون دانشگاهی استفاده می شود که به مراتب کمی سخت تر می باشند. بخش رایتینگ آزمون جنرال تسک یک شامل نوشتن یک نامه و در تسک دوم نیز یک موضوع نوشتاری عمومی می باشد، اما تسک اول آزمون آکادمیک توصیف و خلاصه کردن نمودار، جدول یا شکل خاصی بوده و تسک دوم هم شامل یک موضوع نوشتاری است.

اهداف و ویژگی های دوره آیلتس در انگلیش پلاس وان:

دوره جامع آیلتس در انگلیش پلاس وان به صورت تخصصی بر روی تکنیک ها و استراتژی های کاربردی و مفید چهار مهارت اصلی آزمون که عبارتند از Listening-Speaking-Reading-Writing تمرکز دارد. بنابراین متقاضیان شرکت در کلاسها باید از قبل سطح زبان عمومی خوب و قابل قبولی داشته باشند که بتوانند با آموزه های این دوره و تمرین کافی با موفقیت نمره دلخواه خود را کسب کنند.

  • برای شرکت در این دوره، سطح زبان انگلیسی متقاضی در ابتدای دوره باید بالاتر از متوسط  (Upper-intermediate) و یا حداقل سطح متوسط (Intermediate) باشد.
  • قبل از ثبت نام حتما از سیستم تعیین سطح آنلاین سایت استفاده کرده و نتیجه را از طریق واتساپ به مدرس اعلام کنید که برای تعیین سطح شفاهی و مشاوره آماده باشید.
  • برای هر مهارت (Listening-Speaking-Reading-Writing) کلاسهای تخصصی جداگانه ای برگزار می شود که در هر کدام به طور خاص روی تکنیک های هرمهارت تمرکز می شود.
  • منبع آموزشی مورد استفاده در این دوره جزوه های اختصاصی مدرس بوده که برگرفته از منابع مفید هست و به همراه منابع مکمل آیلتس کار می شوند.
  • تعداد جلسات بر طبق عملکرد و میزان پیشرفت زبان آموز بین 5 تا 8 جلسه متغیر است و مدت زمان هر جلسه 90 دقیقه می باشد.
  • بعد از اتمام هر جلسه تکالیفی داده می شود که زبان آموز برای موفقیت و کسب نمره مورد نظر موظف به انجام به موقع آنها و تمرین و تکرار منظم است.
  •  این دوره ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شوند. بنابراین با توجه به زمان و مشغله کاری که شما دارید می توانید شرایط یک روز در هفته یا دو روز در هفته را برای شرکت در کلاس انتخاب کنید. اما جهت جلوگیری از وقفه در آموزش و همچنین انسجام و کیفیت در یادگیری توصیه ما انتخاب دو روز در هفته است.

چند نمونه از کتابهای مکمل آزمون آیلتس از انتشارات کمبریج:

  • جهت شرکت در این دوره و اطلاع از هزینه کلاس ها، ابتدا در آزمون تعیین سطح رایگان سایت شرکت نموده و پس از ارسال عکس از نتیجه تعیین سطح خود به واتساپ و  انجام مشاوره و تعیین سطح شفاهی می توانید اقدام به ثبت نام نمائید.