معرفی پادکست های انگیزشی تقویت زبان

پادکست های انگیزشی انگلیسی منبعی بسیار مناسب برای افزایش حال خوب و انگیزه و توسعه فردی و در عین حال تقویت زبان انگلیسی شما  هستند. گوش دادن روزانه به پادکست های انگیزشی به زبان آموزان، مدرسین زبان و به تمام علاقمندان به زبان انگلیسی توصیه می شود. در واقع با صرف وقت شما دو نتیجه حاصل می کنید چون همزمان به شما این امکان را می دهند که نه تنها تلفظ دقیق و درست موضوعات مورد بحث را بشنوید و گوش شما به شنیدن و درک زبان انگلیسی عادت کند بلکه با داشتن محتوای انگیزشی و تاثیرگذار و ارائه راهکارهای اصولی برای داشتن سبک زندگی شاد، حس امید و انگیزه شما را افزایش داده و طرز نگرش و دید مثبت به آینده ایجاد می کند. شما می توانید از طریق Google Podcast  و  Castbox  به پادکست ها گوش کنید.

فواید گوش دادن منظم به پادکست های انگیزشی به زبان انگلیسی:

 • کمک به رشد توسعه فردی، ایجاد نگرش مثبت و اعتماد به نفس
 • در تعامل بودن با زبان انگلیسی با لهجه اصیل و زیبا
 • شنیدن گفتگوهای امیدبخش طولانی و کوتاه آموزنده
 • شنیدن تلفظ صحیح واژگان و آهنگ کلام زیبا و اصولی
 • عدم محدودیت زمان و مکان برای شنیدن و یادگیری
 • جایگزینی مناسب برای اشخاصی با فرصت کتاب خواندن محدود
 • امکان گوش کردن به آنها حین انجام کارهای دیگر
 • منابع بسیار متنوع پادکست و انتخاب بر طبق علایق شخصی

نکات کاربردی در حین شنیدن پادکست ها :

 1. انتظار درک کل محتوای هر بخش را نداشته باشید، درک کلی کفایت می کند. سعی کنید از پروسه گوش دادن لذت ببرید.
 2. لازم نیست بعد از شنیدن هر کلمه جدید مکث کنید و دنبال ترجمه آن باشید.
 3. برای پیدا کردن و یادگیری نکات مهم دقیق تر گوش دهید.
 4. سعی کنید پادکست هایی را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشند.
 5. حین گوش دادن هرگز ناامید و یا تسلیم نشوید، هر چه بیشتر گوش دهید فهم مطلب آسان تر و لذت بخش تر می شود.

در ادامه چندین پادکست های انگیزشی عالی را به شما معرفی خواهیم کرد.

Joel Osteen Podcast

آقای جول اوستین یک سخنران معنوی، نویسنده وکشیش ارشد است که در مورد مسائل انگیزشی، خودشناسی، معنویت و موفقیت در سخنرانی ها و پادکست های خود صحبت می کنند. سخنرانی های تلویزیونی او توسط بیش از ۷ میلیون بیننده در هفته و بیشتر از ۲۰ میلیون نفر در ماه در بیش از ۱۰۰ کشور دیده و شنیده می‌شود. او نویسنده هفت کتاب پر فروش نیویورک تایمز است. در واقع جول اوستین خود را متعهد به کمک به مردم در تمام حوزه‌های زندگی خصوصا عشق و امید بی پایان به خدا کرده‌است. بنابراین در هر شرایط روحی که هستید گوش دادن به این پادکست ها به شدت توصیه می شود. لهجه ایشان امریکایی اصیل و استاندارد هست بنابراین شما با گوش دادن منظم به این پادکست های انگیزشی نه تنها سرشار از حس خوب و انگیزه و امید می شوید بلکه لهجه امریکایی خود را نیز تقویت می کنید و کلمات و اصطلاحات جدید زیادی هم یاد می گیرید.

این پادکست منحصر به فرد و عالی که توسط آقای جول اوستین ارائه می شود در واقع فرمت پادکست یکی از سخنرانی های فوق العاده ایشان هست که با متن در قالب نسخه pdf در سایت انگلیش پلاس ارائه می شود. بعد از استفاده از پادکست های رایگان در صورت تمایل میتوانید  دوره تصویری جامع مکمل آموزشی و انگیزشی جول اوستین و ویکتوریا اوستین که با معنی فارسی و توضیحات کامل تمام کلمات و اصطلاحات هست را خریداری و استفاده نمایید.

Daily Inspiration

The Steve Harvey Morning show

 این سری پادکست های کوتاه ولی بسیار آموزنده  توسط آقای استیو هاروی مجری معروف امریکایی اجرا می شود که به مسائل انگیزشی معنوی و موفقیت می پردازد. هر قسمت حدود 10 دقیقه طول می کشد و لهجه امریکایی دارد.

The school of greatness Podcast

در این پادکست انگیزشی هم مجری آن مصاحبه های خوبی را با شخصیت های انگیزشی و موفقیت مختلف انجام می دهد. که نکات بسیار آموزنده ای را برای کسب ثروت، خودسازی، عزت نفس، اعتماد به نفس را شامل می شود.

TED Radio Hour Podcast

در این پادکست به مسایل مختلف و متنوع موفقیت که برای همه اقشار مفید و آموزنده هست پرداخته می شود.

Dear Gabby Podcast

در این پادکست خانم گابریل برنستین سخنران انگیزشی و نویسنده کتابهای پرفروش و به موضوعاتی انگیزشی در خصوص تغییر نگرش و ایجاد دید مثبت و خودشناسی می پردازد.

Becoming Great.com Podcast

این پادکست آموزشی در مورد ایده های مختلف موفقیت، مسایل انگیزشی، کسب ثروت، خودسازی، عزت نفس، اعتماد به نفس و هزاران مورد دیگر موفقیت صحبت می کنند.