کانال های کاربردی یوتیوب برای یادگیری زبان انگلیسی

امروزه استفاده از کانال های آموزشی یوتیوب برای ارتقاء سطح زبان انگلیسی نقش بسزائی را در روند کیفی و سرعت یادگیری زبان های مختلف بویژه زبان انگلیسی می توانند ایفا کنند. به دلیل اینکه مدرسان انگلیسی زبان زیادی که انگلیسی زبان  اصلی و مادری آنها است در کانال های آموزشی خود نکات آموزشی خیلی خوبی را ارائه می دهند. البته ناگفته نماند که کانال های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند که شما باید با وسواس و آگاهی کامل کانال های با کیفیت بالا و استاندارد را انتخاب کرده و از نکات آنها به عنوان یک مکمل آموزشی عالی استفاده ببرید. در ادامه چندین کانال بسیار مفید و کاربردی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی معرفی خواهند شد.

1-کانال یوتیوب  English with Rachel برای اشخاصی که علاقمند به لهجه امریکایی هستند بسیار جذاب و مفید است. راشل اسمیت که از سال 1999 معلم ESL بوده هم سایت آموزشی دارد و هم فعالیت زیادی در زمینه واژگان، دستور زبان و بویژه تلفظ انگلیسی آمریکایی را درکانال یوتیوب خود ارائه می دهد.  البته سایت آموزشی ایشان هم با همین نام است که مطالب مفیدی دارد. 

آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/channel/UCvn_XCl_mgQmt3sD753zdJAآ

2کانال یوتیوب English with Lucy برای اشخاصی که علاقمند به لهجه بریتیش هستند مفید است. خانم  “لوسی” روی تلفظ و اسپیکینگ کار می کند و با سایر معلم های خوب زبان انگلیسی که در یوتوب فعال هستند ویدیوهای مشترک منتشر کرده است.

آدرس کانال یوتیوب:

 https://www.youtube.com/c/EnglishwithLucy/featured 

3کانال یوتیوب E2 IELTS برای داوطلبان آیلتس بسیار کاربردی و مفید است. “تیچر جی” به کمک همکارانش “آلکس و مارک” نکات بسیار بسیار مهم و کاربردی را آموزش می دهند و همچنین جلسات لایو آموزشی برای تقویت تمام مهارت ها و تکنیک های آیلتس ها برگزار می کنند. این مجموعه سایت آموزشی هم دارد که می توانید با همین عنوان آدرس یوتیوب از آن استفاده کنید.

آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/c/E2IELTS/featured

4-کانال یوتیوب mmmEnglish یک کانال استرالیایی آموزش زبان انگلیسی است که به شما کمک میکند که تلفظ، لغت و گرامرتون را قوی تر کنید و  بتوانید راحت تر و روان ترصحبت کنید.  این کانال برای اشخاصی که علاقمند به  یادگیری انگلیسی با لهجه استرالیایی هستند بسیار مناسب است.

 

 آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/channel/UCrRiVfHqBIIvSgKmgnSY66g

5در کانال Speak English With Vanessa میتوانید انگلیسی را با لهجه امریکایی تمرین کنید. این کانال برای داوطلبان آیلتس هم مناسب است.

 

آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/c/TeacherVanessa/featured

6-کانال   IELTS Liz یکی از کانال های کاربردی برای داوطلبین آیلتس است که توسط خانم Liz  که یک مدرس آیلتس باتجربه است طراحی شده است. خانم لیز مطالب را به سبکی روان تکنیک های آیلتس را به داوطلبین تدریس می کنند. سایت آموزشی و اپلیکیشن خانم لیز هم مطالب بسیار زیادی در حوزه آیلتس دارند که در قسمت معرفی سایت و اپلیکیشن سایت معرفی شدند.

آدرس کانال یوتیوب:

https://youtu.be/n5ohxW5lTIs

7کانال English  Speak Confident  برای سطوح متوسط به بالا مناسب است. لهجه امریکایی دارد و خیلی از لغات و اصطلاحات استفاده شده در آن جدید هستند.

 

آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/channel/UCEFLuo9AR7268-qJj1FkmSw

8-کانال یوتیوب  engvid که از معلم های کانادایی مثل Adam, Alex, Emma and Ronnie و انگلستانی مثل Benjamin, Gill and Jade استفاده می کند. در واقع تلفیقی از مدرسین مجرب و با تجربه مختلف برای تدریس مطالب استفاده می کند که با لهجه های مختلف مطالب مختلف رو درس میدهند. تا به الان تعداد 1725 ویدئوی آموزشی از این مجموعه منتشر شده که هر کدام یک کلاس آموزشی هست که دروس مختلفی در خصوص گرامر لغت تلفظ نکات آیلتس و تافل را شامل می شود.علاوه بر کانال یوتیوب در سایت این مجموعه به نشانی https://www.engvid.com/ دست بندی جالبی انجام دادند که مطالب در سه سطح beginner و intermediate و advanced در حوزه های مختلف مثل writing و vocabulary و grammar  و دیگر مطالب ارائه می شوند.

آدرس کانال یوتیوب:

https://www.youtube.com/user/engvidenglish