معرفی انیمیشن های انگلیسی

تماشای انیمیشن های انگلیسی جهت تقویت زبان انگلیسی برای سطوح و رده های سنی مختلف مفید و کاربردی است. به دلیل اینکه مخاطب قالب انیمیشن ها کودکان هستند از کلمات و دیالوگ های ساده تری در آنها استفاده شده است که همین عامل باعث می شود مکمل آموزشی مناسبی در روند زبان آموزی باشند. به علاوه چون اکثر انیمیشن ها مفرح و سرگرم کننده هستند ساعات بیشتری را می شود به دیدن آنها اختصاص داد و در معرض زبان انگلیسی قرار گرفت. در اینجا چندین انیمیشن جذاب برای تمام سطوح مختلف که چند موردی هم از انیمیشن های انگیزشی هستند معرفی می شوند. یکی از ویژگی های فوق العاده تماشای انیمیشن های انگیزشی این هست که شما همزمان سطح زبان و سطح آگاهیتان را نسبت به زندگی بالا می برید و در روند توسعه فردی قرار می گیرید.

انیمیشن انگیزشی Zootopia

خلاصه موضوع: این انیمیشن در مورد زوتوپیا شهری است که در آن حیوانات در کنار هم زندگی می‌کنند و اوضاع و احوال بسیار خوبی دارند. حیواناتی که به نوعی به انسان ها تشبیه شده اند و می‌توان گفت هر حیوانی نشانه یک انسان است. در این میان خرگوش کوچکی به نام “جودی هپس” که به تازگی در اداره پلیس مشغول به کار شده، به دنبال فرد گمشده ای می‌گردد که در این بین و در راه پیدا کردن آن فرد گمشده، اتفاقات فوق العاده جالب و جذابی برایش می‌افتد که همین اتفاقات، علاوه بر این که کودکان و نوجوانان را به خود جذب می‌کند، حتی افراد بزرگسال را هم به پای تلویزیون میخکوب می‌کند. تماشای این انیمیشن و اراده و تلاش جودی می‌تواند الگوی خوبی برای افزایش پشتکار شما باشد که برای تمام رده های سنی بویژه نوجوان و بزرگسال توصیه می شود.

انیمیشن انگیزشی Soul

خلاصه موضوع: این انیمیشن در مورد جو گاردنر، یک معلم موسیقی در یک مدرسه معمولی است و با اینکه از کارش راضی به نظر می‌رسد اما رویای بزرگتری در سر دارد: اینکه بتواند روزی در یک گروه موسیقی خوب بنوازد و شب‌ها را با آنها به سر کند. این مرد میانسال مجرد اما تا به امروز بخت و شانسی همراهش نداشته و مادرش نیز اصرار دارد که یک کار با حقوق ثابت و بیمه برای خودش دست و پا کند تا زندگی‌اش به درستی پیش برود. اوضاع زمانی دگرگون می‌شود که بالاخره به واسطه یکی از دانش آموزان قدیمی جو، او می‌تواند با یک گروه کوچک همراه شود و تصمیم گرفته می‌شود تا در همان شب، اولین اجرایشان روی صحنه برود. جو در پوست خود نمی‌گنجد و در خیابان‌های شلوغ نیویورک می‌دود و در نهایت با افتادن در یک چاه عمیق، می‌میرد؛ یا به بیانی دقیق‌تر به کما می‌رود. و وارد زندگی پس از مرگ می شود. در ان حالت اتفاقات و وقایعی رخ می دهد و او را با حقیقت ها رو برو می کند. شخصیت اصلی داستان که احساس پوچی در زندگی خود داشته و برای هدفش می جنگیده، طی این فرایند به هدف اصلی، حقیقت لذت زندگی پی می برد. مطمئن باشید اگر با نگاهی عمیق این انیمیشن زیبا را تماشا کنید. شما را برای مدتی از زندگی و دنیای موجود رها می کند و پس از آن به توانایی داشتن یک دید جدید و متفاوت به دنیای اطراف خود می رسید.

انیمیشن انگیزشی Inside Out

خلاصه موضوع: این انیمیشن در مورد احساسات انسان‌ها و جاده پر فراز و نشیب رشد شخصی است، “رایلی” شخصیت داستان دختری بسیار شاد هست که با مهاجرت به شهر دیگری بسیار ناراحت شد. کسی که با شروع کار پدرش در سن فرانسیسکو از زندگی غرب میانهٔ خود جدا شده‌است. رایلی را ۵ حس اصلی شادی، غم، ترس، خشم و نفرت کنترلش می‌کنند. این احساسات در مرکز ذهن و فرماندهی رایلی به عنوان شخصیت‌هایی در این انیمیشن زندگی می‌کنند و صاحب خود را در زندگی روزانهٔ راهنمایی می‌کنند. با تلاش رایلی و احساساتش برای تنظیم خود با یک زندگی جدید، آشفتگی‌هایی در ذهن او به وجود می‌آید.

انیمیشن Frozen

خلاصه موضوع: یک پویانمایی آمریکایی، ساخته والت دیزنی پیکچرز است که بر پایه رمان ملکه برفی اثر نویسنده مشهور، هانس کریستیان آندرسن، ساخته شده ‌است. فیلم با تعدادی یخ‌شکن که در حال جمع‌آوری یخ از روی یک دریاچه منجمد در نقاط سردسیر نروژ در آرندال هستند آغاز می‌شود. در میان آنان یک پسر بچّه ۸ ساله که «کریستوف» نام دارد به همراه گوزن شمالی کم سن و سال خود «اسون»، سعی در جمع‌آوری یخ دارد و تا آنجایی که می‌تواند برای این کار تلاش می‌کند. یخ شکنان پس از جمع‌آوری یخ کافی به سوی شهر حکومتی «ارندل» حرکت می‌کنند. درست در همان زمان در کاخ ارندل دو شاهزاده خردسال زندگی می‌کنند. پرنسس «آنا» خواهر بزرگتر خود «السا» را دیر وقت از خواب بیدار می‌کند تا با او برف بازی کند؛ زیرا السا دارای قدرتی جادویی است که می‌تواند به وسیله آن برف و یخ تولید کند. در ابتدا السا راضی به بازی با آنا نمی‌شود امّا وقتی که آنا به او پیشنهاد ساخت آدم‌برفی را می‌دهد، قبول می‌کند و…

انیمیشن Caillou

خلاصه موضوع: این انیمشن جذاب برنده جایزه مجموعه های تلویزیونی انیمیشنی بوده که در مورد کودک چهارساله ای است که بسیار کنجکاو بوده و دنیای او سرشار از سرگرمی، یادگیری و تخیل است و کودکان پیش دبستانی را نیز تشویق می کند تا با کاوش در جهان پیرامون خود از نظر احساسی رشد کنند. این انیمیشن از لحاظ لهجه بسیار روان و قابل فهم و از نظر ساختار جملات و سطح کلمات بکار رفته در دیالوگ ها کاملا قابل درک و واضح است. تماشای این مجموعه انیمیشنی را به عنوان یک مکمل آموزشی زبان انگلیسی بسیار مفید و کاربردی توصیه می کنیم.

انیمیشن The Hollow

خلاصه موضوع: این انیمیشن در مورد سه نوجوان است که باهم آشنا می شوند و کنار هم قرار می گیرند و متوجه دنیای عجیب و غریبی می شوند، لهجه شخصیت ها امریکن هست و مدت زمان قسمتهایش نسبت به بعضی انیمیشن ها طولانی تر می باشد. 

انیمیشن Sarah & Duck

خلاصه موضوع:  این انیمیشن در مورد یک دختر بچه 7 ساله به نام سارا هست که خیلی کنجکاوه و مدام در حال یادگیریه. بهترین دوست سارا یک اردک هست که با هم ماجراهایی دارند. شخصیت های این انیمیشن لهجه بریتیش دارند.

انیمیشن Forky Asks a Questions

خلاصه موضوع:  این انیمیشن در مورد کاراکتر جذابی هست که در مورد هر چیزی سوال می کند و لهجه امریکن دارد. این مجموعه انیمیشن قسمتهای کوتاهی دارد و برای همه سطوح و گروههای سنی مناسب هست.

انیمیشن Rick and Morty

خلاصه موضوع: این یک مجموعه تلویزیونی کمدی انیمیشنی ویژه رده سنی بزرگسالان است. داستان این سریال حول محور “ریک“، یک دانشمند عجیب و غریب و “مورتی اسمیت” نوه پریشان‌ حال و منزوی او هست که وقت خود را میان خانواده و ماجراجویی‌های علمی پدربزرگش می‌گذراند.

انیمیشن Pappa Pig

خلاصه موضوع: این انیمیشن در مورد یک خوک کوچولو با برادرش جرج هست که در فعالیت های زیادی شرکت می کنند و چیزهای مختلفی یاد می گیرند. این انیمیشن قسمت های کوتاهی داشته و زبان قابل فهم و ساده ای دارد. لهجه شخصیت ها بریتیش دارد. برای زبان آموزان سطح متوسط به پایین مناسب است.