معرفی کتابهای مکمل یادگیری زبان انگلیسی

مجموعه کتابهای Oxford Word Skills

مجموعه کتاب های زیر به صورت موضوعی و در 3 سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته طراحی شده اند. با استفاده از این کتابها شما به راحتی می توانید به شکل خودخوان سطح لغت خود را افزایش دهید. در ادامه تصویر چاپ اول این مجموعه کتاب است آورده شده است.

در چاپ دوم و جدید کتابهای Oxford Word Skill  تغییراتی در چیدمان و محتوا صورت گرفته است که استفاده از این کتابها را جذاب تر کرده است. تصویر چاپ دوم این مجموعه در زیر آورده شده است.

مجموعه کتابهای Tactics for Listening

کتابهای tactics for listening برای تقویت مهارت شنیداری می باشند که در سه سطح مختلف Basic, Developing, Expanding تنظیم شده اند. این کتابها تقریبا تمام مباحث روزمره زبان انگلیسی را پوشش می دهند. هدف اصلی این مجوعه کتاب تقویت مهارت شنیداری بوده که همراه با آن شما با Stress & Intonation یعنی آهنگ کلام و تکیه صدا و همچنین Accent یا همان لهجه و طرز قرائت کلمات آشنا خواهید شد. لهجه قالب در این مجموعه کتاب آمریکایی است.

مجموعه کتابهای English Grammar

مجموعه کتابهای زیر منبع موثق و بسیار کاربردی برای بسیاری از زبان آموزان و مدرسین زبان انگلیسی است. این کتابهای سطح بندی شده محبوب و مفید با آوردن اصول مهم گرامر در تمرینات کابردی مختلف، نه تنها گرامر بلکه مهارت های دیگر زبانی را نیز تقویت می کند.

کتابهای Idioms and Phrasal verbs

کتابهای Idioms and Phrasal verbs شامل اصطلاحات و عبارات دو کلمه ای زبان انگلیسی هستند. که دارای دو سطح متوسط و پیشرفته اند. که با بيش از 1000 اصطلاح و فعل چندبخشي در موقعيتهاي مختلف روزانه، فرصت مهارت يافتن در زبان انگليسي را به شما داده و به راحتی می توانید در مورد هر موضوعی به زبان انگلیسی صحبت کند.

مجموعه کتابهای Select Reading

کتابهای Select Reading که مربوط به خواندن و درک مطلب هستند از انتشارات آکسفود بوده، که شامل چهار سطح مقدماتی، قبل از متوسط، متوسط و بالاتر از متوسط است. این کتب لغات لازم به همراه نکات و تمرین هایی که برای تقویت مهارت ریدینگ لازم دارید، را در اختیار داشته و می توانید به راحتی روی یادگیری خود تمرکز کنید. متون انتخابی با دقت بالایی انتخاب شده تا کمک خوبی برای پیشرفت سطح زبانی، زبان آموزان باشد. محتوای اصلی این کتابها را متون و داستانهای جذاب و خواندنی تشکیل داده که از روزنامه، مجلات و مقالات معتبر و وبلاگهای شخصی برگرفته شده است. این متون با توجه به عمومیت و کثرت استفاده برگزیده شده اند و در رسیدن شما به درک مطلب مناسب بسیار کمک خواهد کرد. انتشارات آکسفورد تمرین های متنوعی را برای افزایش سطح یادگیری و مهارت ریدینگ و درک مطلب شما، در ابتدا و انتهای هر درس گنجانده است که با انجام آنها مسلماً به تسلط کافی خواهید رسید. تمرین هایی که پیش از هر درس وجود دارد درواقع واژگان مهم درس را دربر دارد و به افزایش سطح مهارت شما در درک مطالب کمک شایانی خواهد کرد. در ویرایش جدید حدود 50% محتوای هر بخش بیشتر شده تا در کنار تمرین های مختلفی که در قالب درک مطلب ارائه شده منابع خوبی برای پیشرفت زبان آموزان عزیز باشد. از دیگر ویژگی های دیگر این سری کتاب  پاسخنامه کامل و کاربردی به همراه تکنیک های مختلف جهت فهم بهتر متون است. استفاده هدفمند از این مچموعه بویژه کتب  سطح متوسط به بالا برای داوطلبان آزمون آیلتس و تافل توصیه می شود.

کتابهای مکمل آیلتس

کتابهای  Vocabulary for IELTS و کتاب  Grammar for IELTSمنابعی هستند که انتشارات کمبریج منتشر کرده که به عنوان مکمل کاربردی برای کسب نمره 6 به بالا در آزمون آیلتس بسیار مفید می باشند.

منابع کاربردی برای آیلتس و تافل

کتاب سمت راست The Offcial Cambridge Guide to IELTS برای داوطلبین آیلتس کاربردی است و کتاب سمت چپ Longman Preparation Course for the TOEFL Testبرای داوطلبین آزمون تافل و همچنین متقاضیان آزمون (EPT) مفید است.

کتابهای Collocations in use

سري Collocations in use دو کتاب فوق العاده مفيد در دو سطح متوسطه و پيشرفته را دارد که براي آموزش لغات و اصطلاحات زبان انگليسي طراحي شده است. اين مجموعه علاوه بر تقويت دامنه لغات، به تقويت مکالمه و نوشتار شما نيز کمک مي کند. موضوعات موجود در اين کتاب از موضوعات پرتکرار در آزمون هاي بين المللي همچون آيلتس ILETS است. این کتب به معرفي واژگان و ترکيبات مشترک کلمه (Collocations) در دوسطح متوسط و پيشرفته پرداخته است. مجموعه حاضر باعث بهبود نوشتن و صحبت کردن شما مي شود و اشتباهات رايج را هم توضيح داده است. مجموعه حاضر براي مطالعه خودخوان طراحي شده ولي قابل استفاده در کلاس درس هم مي باشد.

کتابهای Idioms in Use

اگر به دنبال یک منبع کاربردی برای افزایش سطح اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها و روزمره زبان هستید، کتاب‌های English Idioms به‌عنوان سری کتاب‌های معتبر و پرطرفدار انتشارات کمبریج هستند که در زمینه اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها و روزمره زبان انگلیسی هستند. کتاب سطح متوسط را کمبریج به همه زبان آموزان سطح Intermediate جهت فهمیدن، یادگیری و استفاده از اصطلاحات روزمره توصیه می‌کند.

کتابهای English Phrasal Verbs in Use

مجموعه English Phrasal Verbs in Use مجموعه ای است که برای زبان آموزان یا مدرسانی که قصد دارند روی افعال ترکیبی به صورت حرفه ای کار کنند مناسب است. این مجموعه شامل دو کتاب سطح متوسط و پیشرفته می باشد. در هر یک از این کتاب ها می توانید حدود 1000 فعل ترکیبی پرکاربرد را یاد بگیرید. کتاب سطح متوسط این مجموعه دارای 70 درس و کتاب سطح پیشرفته داری 60 درس می باشد و دروس موضوع محور هستند.

 

کتاب Academic Vocabulary in Use

کتاب Academic Vocabulary in Use برای اشخاصی که نیاز به یادگیری واژگان آکادمیک و خواندن و نوشتن مقالات دانشگاهی و علمی دارند بسیار کاربردی است.  این واژگان آکادمیک در موقعیت های رسمی مثل کتاب های دانشگاهی، مقالات علمی، سمینارها، سخنرانی ها و غیره استفاده می شوند.  این کتاب برای زبان آموزان سطوح متوسط به بالا و همچنین افرادی که برای آزمون آیلتس به خصوص آیلتس آکادمیک آماده می‌شوند که در آن از زبان آموزان انتظار می رود هم متون آکادمیک را متوجه شوند و هم از واژگان آکادمیک استفاده کنند، نیز مناسب می باشد.

کتاب Essential Grammar in Use

این کتاب گرامر ساختارهای ضروری برای یادگیری انگلیسی را با توضیخات کوتاه و مثال های ساده از ابتدا بیان کرده و تمرینات متنوعی را نیز در هر مبحث دارد. برای اشخاصی که می خواهند یک کتاب منسجم از گرامر های کاربردی داشته باشند مفید بوده و حتی  جهت بازآموزی و یادآوری مطالب برای اشخاصی که قبلا کلاس رفته اند و بعد از وقفه ای نکات را فراموش کرده اند نیز مناسب است.

کتابهای Focus on Vocabulary

کتابهای Focus on Vocabulary در حوزه آموزش دایره لغات آکادمیک زبان انگلیسی و برای سطوح متوسط به بالا ارائه شده که می تواند تسلط شما بر بسیاری از لغات مهم زبان انگلیسی را به طور چشمگیری افزایش دهد و برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون های بین المللی دارند نیز بسیار مناسب است. همچنین به عنوان یک منبع غنی برای تقویت و توسعه دایره واژگان کاربرد بسیار زیادی دارد که به آموزش ریشه کلمات، هم خانواده ها و نحوه استفاده از لغات کمک شایانی می کند. مولفین با استفاده از متون جذاب لغات مورد استفاده در کتابها، فیلمها، روزنامه ها و غیره را جمع آوری کرده و یادگیری لغات با مثالهایی که از آثار معروف و خوش ساخت در کتابها آورده شده است، تثبیت می شوند.